Nabíráme

Web a webdesign projektu LesWeb pro Magistrát města Brna

Městský informační portál je navržen jako plně responzivní web s integrovaným systémem pro správu obsahu. Kromě vkládání aktuálních informací, vymezení území a dalších vlastností, umožňuje interaktivní komunikaci s veřejností.

Web a webdesign projektu LesWeb pro Magistrát města Brna

Projekt Lesweb využívá pro správu obsahu systém WebAdmin.cz. Tento systém zjednodušuje kooperaci mezi pracovníky při tvorbě obsahu a snižuje tak náklady na obsluhu internetových stránek.

Prvotřídní spolupráce s Magistrátem města Brna přispěla k úspěšnému dokončení zakázky a naše společnost si velmí váží možnosti podílet se na projektu, který pomáhá zvyšovat povědomí o přírodním bohatství a jeho ochraně.

Projekt Lesweb je součástí „Koncepce rekreačního využití příměstských lesů města Brna“.

Cíl projektu: vytvořit informační portál pro komunikaci s veřejností. Portál bude obsahovat mapová vymezení území, popis jednotlivých lesních oblastí a informace o záměrech města a partnerů.

Dle požadavků Magistrátu města Brna jsme připravili grafický návrh portálu a následně jsme ho implementovali do nově vytvořených šablon. Součástí projektu jsou mapy územních celků, které zpracovala společnost specializovaná na geoinformační technologie. Projekt LesWeb je založen na technologii „responsive design“, která zajišťuje optimalizaci pro mobilní zařízení. Díky tomu mohou návštěvníci pohodlně prohlížet obsah webu i na cestách.